Foto: Primanja i Obećanja Frame Rama-Šćit
- Napisao/la RPortal
U župi Blažene Djevice Marije na Šćitu, danas je održan obred Primanja i Obećanja Frame Rama-Šćit.
Pod geslom "Gospodine učini me oruđem svoga mira" osam framaša prvi put izreklo je svoje "Evo me!", dok su 4 framaša obnovila svoje zavjete, te pred Gospodinom obećala živjeti svoju mladost godinu dana u duhu svetoga Franje.
Svetu misu predvodio je fra Tomislav Vidović, vikar franjevačkog samostana, uz suslavlje Fra Nikole Pejčina i fra Ivice Metišića.
Misno slavlje svojim prekrasnim pjevanjem uzveličao je VIS Lux Aeterna iz župe Prozor.
Nakon misnog slavlja, nastavljeno je druženje s framama Rumboci, Gračac, Doljani, Uskoplje, Šujica i Livno.