1. Ramski polumaraton - zahvala organizatora

  • Napisao/la  RPortal
1. Ramski polumaraton - zahvala organizatora

Dragi prijatelji Rame, osjetio sam potrebu i moralnu odgovornost prema Vama i svim sudionicima 1. Ramskog polumaratona 2018. obratiti se s jednim pismom. Točno prije godinu dana, došao sam na ideju organiziranja polumaratonske utrke u Prozor – Rami, ali sam odustao jer se činilo gotovo kao nemoguća misija.

Ponovo početkom ove godine, odlučio sam s ekipom krenuti u ovaj projekt, koji se ispostavio na kraju kao pun pogodak. Moram priznati nije bilo nimalo lako, ali poznajući sebe i ljude sa kojima sam krenuo, znao sam da ćemo uspjeti. Ovom prilikom, prvo moram zahvaliti svima koji su bili uz mene cijelo vrijeme: Franjo Banušić (predsjednik udruge Rama u srcu),  Ante Bošnjak, fra Stjepan Pavličević, Dragan Baketarić, Mario Beljo, Mijo Ivanika, Tomislav Faletar, Pavle Jeličić, Željko Brajko i Ivica Šimunović. Moje prvo i najveće hvala ide Franjevačkom samostanu Rama – Šćit koji je odmah prihvatio našu ideju, na čelu sa gvardijanom fra Andrijom Jozićem. Hvala Uredu hrvatskog člana Predsjedništva BiH na čelu sa prof. dr. sc. Draganom Čovićem, HNŽ na čelu sa dr. Nevenkom Hercegom i Zapadno-Hercegovačoj županiji. Posebna pohvala općini Tomislavgrad koja je prepoznala naš projekt, na čelu s načelnikom Ivanom Vukadinom i predsjednikom Općinskog vijeća Tomislavgrad Lukom Krstanovićem.

Nadamo se da će iduće godine i naša općina Prozor-Rama prepoznati ovaj projekt kao jedan od važnijih sportskih i turističkih događaja u našoj općini. Ove godine nisu bili u mogućnosti podržati naš projekt, citiram: „Nažalost, u općinskom proračunu za 2018. godinu nismo predvidjeli sredstva za ovu utrku.“

Hvala drugim velikim sponzorima: GBT, JP Elektroprivreda Hrvatske zajednice Herceg Bosne, Konobi Gaj i Grand Hotel Neumu. Hvala svim drugim sponzorima od Neuma do Zagreba, bez Vas 1. Ramski polumaraton 2018. ne bi uspio. Hvala Anti (Nikolinom) Džolanu koji je na moju ideju osmislio ramsku medalju sa obrisom ramskog jezera. Hvala Ivici Šimunoviću – BRACI koji je osmislio logo za Udrugu Rama u srcu. Hvala Brajko Tours na čelu sa Brajkom Željkom koji je prevezao sve trkače i volontere. Mogao bi cijeli dan nabrajati i bojim se da bi zaboravio veći broj ljudi koji su pomogli u realizaciji ovoga projekta.

Sama utrka prošla je bolje od očekivanoga, 220 odraslih trkača je startalo s Orašca kao i 70 djece. Hvala Mariju Drežnjaku koji je ispred trkača vozio elektronski sat. Ovih dana smo dobili stotine pohvala i poruka da se iduće godine svi vraćaju u Ramu, citiram jednu od tih poruka: „Sve pohvale za organizatore, utisci su fenomenalni. Atmosfera nesvakidašnja, ljudi toliko prijatni i ljubazni, o prirodi je suvišno išta reći. Prešli smo 400km i nismo se pokajali ni jedan tren. Sa zadovoljstvom ćemo doći i iduće godine. Još jednom svaka čast i puno uspjeha u daljnjoj organizaciji.“ Svi su pohvalili atmosferu od Orašca preko Rumboka do Šćita. Ja vam se u ime svih trkača zahvaljujem na svakom vašem aplauzu i lijepoj riječi uz cestu i pored ceste, to puno znači.

Hvala vam na razumijevanju za zatvaranje ceste u vremenskom periodu od 16:00h do 18:30h. Tu posebno hvala ide PS Prozor – Rama na čelu s Antom Šarčevićem, koji je s ekipom policajaca osigurao sigurnost natjecatelja. Hvala DZ Rama na čelu s dr. Marom Anđelić, koja je bila spremna u svakom trenutku pomoći našim trkačima.

Znam, bez njih bi sve bilo kao televizor bez struje, medijskoj ekipi Damiru Mišuri, Anti Beljo i Franji Iličiću, kao i ekipi iz Agencije za lokalni razvoj koja je bila sponzor ove utrke na čelu s Ivicom Faletarom i djevojkama koje su fotografirale, Jelena Ćališ i Matea Novaković. Veliko hvala i Jozi Pločkinjiću, voditelju programa 1. Ramskog polumaratona!

Pohvala Ramcima i Ramkinjama koji su trčali polumaraton i štafetni polumaraton koji su začinili ovu utrku svojim nastupima.

Na kraju, najveće hvala ide ekipi od 57 volontera koji su bili spremni cijeli dan pomoći u svemu. Ponosan sam na svakoga od njih. U ime cijele Udruge „Rama u srcu“  najiskrenije im  zahvaljujem.

Vidimo se dogodine, ako Bog da, na 2. Ramskom polumaratonu 2019.

P.S. Puno sam zaboravio, nemojte mi zamjeriti.

Direktor Ramskog polumaratona

Ante Pavličević

na vrh članka